Πρωταθλητής χειμώνα ο Ζαρός- ΦΑΙΣΤΟΣ- ΖΑΡΟΣ: 1-1

2018-12-16

Με ισοπαλία έκλεισε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος η ομάδα μας, η οποία σήμερα έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από τους Βώρρους.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, με Ποτηράκη και Καλομοίρη, όμως το 0-0 παρέμεινε μέχρι και το 45'

Στην έναρξη του β' ημιχρόνου η Φαιστός ήταν εκείνη που προηγήθηκε μετά από εκτέλεση φάουλ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Ζαρός ισοφάρισε με πέναλτι που εκτέλεσε ο Φραγκιαδουλάκης.

Απο κει και μετά παίχτηκε πολύ σκληρό ποδόσφαιρο , με αρκετές φάσεις και αντεπιθέσεις, ενώ στο 90' ο Παραθύρας σούταρε για γκολ , με τον τερματοφύλακα να αποκρούει στην δεξιά του γωνία!

Ο Ζαρός παρέμεινε αήττητος και πρώτος στη βαθμολογία με 11 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο ΠΑΟΚρουσώνα, τον οποίο υποδέχεται στην 1η αγωνιστική του δευτέρου γύρου, στο Ζαρό!

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού, τιμήθηκε από τη Φαιστό ο ποδοσφαιριστής του Ζαρού Καραμανιτάκης, ο οποίος πέρυσι αγωνιζόταν με την ομάδα των Βώρρων.

Αρκετός κόσμος βρέθηκε στις κερκίδες των Βώρρων!

ΦΑΙΣΤΟΣ: Λεοντιάδης, Σκαντζάκης, Γκλεζάκος (59' Μάλι), Χατζηδάκης, Ρινακάκης, Παπαδάκης Αντ., Παπαδάκης Γ.Γ. (89' Μαράκης), Παπαδάκης Στ., Παπαδάκης Γ.Μ., Γκερεδάκης (61' Καραλάκης), Νταουσιάνης

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Γιαννακάκης, Κουρουθιανάκης (72' Αλπαντάκης), Χαμαλάκης, Δουλγεράκης, Φραγκιαδουλάκης, Χριστοφοράκης (65' Παραθύρας), Χαλιλάι, Ποτηράκης, Αναγνωστάκης (90' Ζωγραφάκης), Καλομοίρης (87' Λεμονάκης).