Ισοπαλία ΣΟΚ ,με τις Μοίρες!

2019-04-11

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε την ισοφάριση η ομάδα του Ζαρού, στο εκτός έδρας τοπικό ντέρμπι με τις Μοίρες.

Ο Ζαρός μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε ύστερα από καταπληκτική ενέργεια του αρχηγού Φραγκιαδουλάκη, στο 8'.
,
Στο 20' ακυρώθηκε γκολ του νεαρού Χριστοφοράκη, ως οφσάιντ, προκαλώντας την έντονη αντίδραση παιχτών και φιλάθλων.

Εως και το τέλος του παιχνιδιού, δεν πραγματοποιήθηκαν πολλές φάσεις, με το Ζαρό να έχει κάποιες ευκαιρίες με τον Ποτηράκη και Χριστοφοράκη.

Το 1-1 ήρθε στο 93' και μάλιστα στέρησε την ευκαιρία, από την ομάδα μας για απευθείας κατάκτηση του πρωταθλήματος, αφού ο ΠΑΟΚρουσώνα είχε φέρει ισοπαλία στον Αλμυρό.

Η διαφορά παραμένει στο +5 από την δεύτερη θέση και η πρώτη θέση γράφει ΖΑΡΟΣ, ότι κι αν γίνει.

Για να αποφευχθούν τα play off, θα πρέπει την τελευταία αγωνιστική η ομάδα του Ζαρού να κερδίσει τη ΦΑΙΣΤΟ και ο ΠΑΟΚ να "στραβωπατήσει" με την Τριτωνία, είτε με ήττα , είτε με ισοπαλία.

Μοίρες: Σωπασής, Κουτσάκης(75' Τιγγίρης), Ιερωνυμάκης, Φανουράκης, Κιόρι(38' Αριστεινίδης), Καργάκης Αλ.(38' Τραορέ), Καργάκης Σ., Λυμπερόπουλος (80' Πολυμερίδης), Προβιδάκης , Ηλιάκης.

Ζαρός: Χατζιδάκης, Γιαννακάκης(60' Αλπαντάκης), Κρουθιανάκης, Χαμαλάκης, Δουλγεράκης, Φραγκιαδουλάκης, Χριστοφοράκης(78' Κουτσάκης), Παραθυράς (86 Γιατρομανωλάκης), Ποτηράκης, Αναγνωστάκης(80' Αλπαντάκης Ε.), Καλομοίρης.